رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی شرکت ارتعاشات صنعتی
در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه تاسیسات ساختمان و سیستم های سرمایشی و گرمایشی؛

مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی شرکت ارتعاشات صنعتی

نمایشگاه‌‌ فرصت خوبی را برای صاحبان صنایع فراهم می‌ کند تا توانمندی‌ها، محصولات و دستاوردهای‌شان را در سطح وسیعی عرضه کنند و پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از تاریخ ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز بکار کرده است و فعالان و صاحب‌نظران حوزه تأسیسات در […]

نمایشگاه‌‌ فرصت خوبی را برای صاحبان صنایع فراهم می‌ کند تا توانمندی‌ها، محصولات و دستاوردهای‌شان را در سطح وسیعی عرضه کنند و پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از تاریخ ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز بکار کرده است و فعالان و صاحب‌نظران حوزه تأسیسات در محیطی تجاری و تخصصی گرد هم آورده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات (ویکی پی جی)، با توجه به تحولات اخیر و تأثیر آن بر آینده اقتصــاد و تولیـــدات  کشور، مصاحبه ای با خانم خمسه، روابط عمومی شرکت ارتعاشات صنعتی انجام داده ایم و مسایل و مشکلات صنعتگران و صاحب نظران صنعت تاسیسات آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم .

ضمن معرفی شرکت پیشینه ای از فعالیت های شرکت را عنوان می کنید؟

شرکت ارتعاشات صنعتی نزدیک به ۴۰ سال است که در زمینه اتصالات صنعتی و شیلنگ های هیدرولیک که بیشتر در صنایع نفتی و گازی استفاده می شود فعالیت می کند، بنیان گذار این شرکت اقای شهیدیان هستند که از کودکی با صنعت اشنایی داشتند و پدر ایشان هم در این زمینه مشغول به کار بودند و این لرزه گیرها را با همین کیفیت بالا برای اولین بار خودشان در ایران اختراع و ازمایش کردند و با وجود پیشرفت های روز افزون تبدیل به ارتعاشات صنعتی شدند .

محصولات ما در حال حاظر با محصولات روز اروپا برابری می کنند، ما جزو اولین تولید کنندگان لرزه گیر هستیم و رقیب های دیگر هم که وارد بازار شدند بعد از ما شروع به فعالیت کردند

ارتعاشات صنعتی به نوعی تامین کننده نیز هست، بطوری که پیمانکاران المانی و کره ای از قطعات ارتعاشات صنعتی استفاده می کنند.

صادرات هم دارید؟

خیر، ارتعاشات صنعتی صادرات ندارد، بطور مثال ترجیح یک شرکت آلمانی پتروشیمی برای طراحی یک پالایشگاه استفاده از قطعات ارتعاشات صنعتی است.

یعنی رقابت بین محصولات شما وجود دارد؟

ارتعاشات صنعتی با کسی رقابت ندارد و با پیش گیری مسیر خود بدون در نظر گرفتن فعالیت سایر شرکت ها پیروز خواهد شد.

شاخص ترین پروژه شرکت شما چیست؟

نمی توانم این سوال شما را پاسخگو باشم اما ارتعاشات صنعتی با بیشتر شرکت های نفتی و گازی کشور در ارتباط است.

در نمایشگاه امسال هم اکثر غرفه ها از اتصالات ما استفاده کرده اند.

مهم ترین فعالیت ارتعاشات صنعتی در خصوص بالا بردن عملکرد و ارتقای کیفی محصولات شما چیست؟

ارتعاشات صنعتی دارای یک آزمایشگاه برای آزمایش محصولات خود هست، هم چنین واحدی به نام تضمین کیفیت را داراست و موفق به دریافت ایزوهای مختلفی شده و هر ساله مِن بابِ این ساله مورد بازخواست قرار می گیریم.

ارتعاشات صنعتی بسیار مشتری مدار است و نسبت به محصولاتی که در اختیار مشتریان خود قرار می دهد متعهد است، بطور مثال اگر مشکلی در یکی از محصولات ایجاد شود، ارتعاشات صنعتی محصول را با کمال میل دریافت و تعویض می کند و حتی خریدهایی که مربوط به ارتعاشات صنعتی هم نبوده تحویل و تعمیرات لازمه بر روی آن ها انجام می شود، در واقع همیشه چرخیدن چرخ این صنعت برای ارتعاشات صنعتی مهم بوده است.

با توجه به این جوابی که دادید انتظارات اصلی و چالش های شما در این صنعت چیست؟

با توجه به وضعیت سیاسی و اقتصادی کنونی، ما مشکلاتی از قبیل پرداخت مالیات های هنگفت داریم و دست و بال ارتعاشات صنعتی برای صادرات و واردات به دلیل پرداخت هزینه گزاف گمرک بسته است.

کشور ما کشوری است که رو به رشد است، زمانی که صنعتی را راه اندازی کردیم، برای حفظ آن مسلما مشکلات زیادی پیش رو قرار می گیرد، اما به لطف خدا ارتعاشات صنعتی تا کنون دارای مشکل خاصی نبوده است.

معاون وزیر زمان افتتاحیه به این مساله اشاره کردند که در ۶ ماه نخست سال وضعیت اقتصادی مخصوصا در صنعت تاسیسات رو به بهبود بود استو در ۶ ماه دوم سال نتیجه بهتری خواهیم گرفت، نظر شما در این رابطه چیست؟

من به دلیل نداشتن علم اقتصاد در مورد صحبت ایشان نظر خاصی ندارم اما ما تمام تلاشمان را می کنیم و تبلیغاتمان را انجام می دهیم.

برای شرکت شما در ۶ ماه اول سال چگونه بوده است؟

مشکل پرداخت مالیات های گزاف را دارا است اما ارتعاشات صنعتی مشکل خاصی برای فروش ندارد زیرا محصولی که با کیفیت باشد فروش می رود، بطور مثال شما با خرید از شرکت های خارجی آیا خدمات پس از فروشی مانند ۲۹ اسفند ۱۲ شب را بدست می آورید؟

در هر صورت وظیفه ما تولید برای خدمت به صنعت و جامعه است.

بیشتر شرکت ها از مشکل کمبود نقدینگی در بازار صحبت می کردند  شما هم با این مشکل مواجه هستید ؟

واقعیت من در جریان نقدینگی شرکت قرار ندارم .

استقبال شرکت های دیگر را از این دوره از نمایشگاه چگونه دیدید؟

شرکت های بزرگی در نمایشگاه امسال شرکت کردند اما من استقبال خاصی را مشاهده نمی کنم و بیشتر بازدید کننده ها غرفه داران هستند.

به نظر شما دلیل خاصی دارد؟

از نظر من با توجه گرانی ها در بازار ساختمان و تاسیسات، توجهی به قطعاتی که استاندارد لازم را دارا هستند نمی شود، و همینطور علمی نگاه کردن به صنعت تاسیسات کم شده است.

رمز موفقیت و ماندگاری نام شرکت خودتان در این صنعت چیست؟

کیفیت، پاسخگویی، دوستی میان پرسنل و مدیرعامل خوب ارتعاشات صنعتی که به گونه ای دوست ما محسوب می شوند.

ارتعاشات صنعتی تعهد می دهد و پای این تعهدات می ایستد، امکان ندارد جنسی فروخته شود و تا آخرین لحظه همراه جنس و قطعه ارسالی نباشیم.

ارتعاشات صنعتی تا صد سال آینده پابرجاست زیرا اینجا خانه ماست و سعی می کنیم از جان و دل کار کنیم و مطمئنا همین حس را به مشتری های خوبمان انتقال می دهیم .

یک سری شرکت ها گله مند بودند که چرا شرکت‌های خارجی تبلبغاتشان در نمایشگاه بیش از حد زیاد استو سر در هر سالنی که می رویم اول از هم تبلیغات شرکت های خارجی را می بینیم؟

اگر قرار است راه برای ما باز شود، باید راه را باز بگذاریم در غیر اینصورت در تبادلات بین المللی مان با مشکل رو به رو خواهیم شد، از نظر من شرکتی که قدرتمند است تبلیغات خود را دارد و با وجود رقبا باز هم می درخشد و از نظر من این مساله مشکلی را برای ارتعاشات صنعتی ایجاد نمی کند.

مشکلات خاص شرکت شما در این صنعت چیست؟

به عنوان روابط عمومی درگیر مشکلات تولید و اقتصادی و .. نیستم اما بالاخره هر شرکتی مشکلات خاص خود را دارد .

نظر شما در مورد نحوه عملکرد شرکت نمانگر چیست؟

ارتعاشات صنعتی از نحوه عملکرد، برخورد خوب و وقت شناسی نمانگر راضی است و مشکل خاصی هم نداشته است.

 

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی