رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

آهن اسفنجی

فولاد چهار محال و بختیاری، به عنوان نخستین کارخانه از فولادهای استانی، به تولید آهن اسفنجی رسید. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، با تلاش مدیران و متخصصان کشورمان، نخستین محصول آهن اسفنجی در فولاد چهار محال و بختیاری، تولید شد. این محصول، با درجه فلزشدگی بیش از ۹۲درصد، […]

فولاد چهار محال و بختیاری، به عنوان نخستین کارخانه از فولادهای استانی، به تولید آهن اسفنجی رسید.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، با تلاش مدیران و متخصصان کشورمان، نخستین محصول آهن اسفنجی در فولاد چهار محال و بختیاری، تولید شد.
این محصول، با درجه فلزشدگی بیش از ۹۲درصد، از کوره، خارج شد و بدین ترتیب پس از حدود ۱۰ سال انتظار، اولین کارخانه فولاد استانی به جمع تولیدکنندگان آهن اسفنجی پیوست.
کلنگ طرح های استانی فولاد که در شهریور سال ۸۵ به زمین زده شده بود، پس از وقفه های طولانی و به ویژه اواخر دهه گذشته و سال های ابتدایی دهه ۹۰، در دولت یازدهم و با هدایت و مدیریت ایمیدرو، فعال شدند. مشارکت گرفتن از بخش خصوصی و بهره گیری از توان شرکت های داخلی، از جمله استراتژی های جدید ایمیدرو است که سبب فعال شدن پروژه های نیمه تمام، شده است. شرکت فولاد مبارکه در طرح استانی چهار محال و بختیاری، مشارکت ۶۵درصدی و ایمیدرو سهم ۳۵درصدی دارد.
ظرفیت اولیه هر یک فولاد از طرح های استانی، تولید سالانه ۸۰۰هزار تن آهن اسفنجی و فولاد خام است.
گفتنی است: فولاد سپید دشت ( چهارمحال وبختیاری)، نی ریز( فارس)، بافت( کرمان)، میانه (آذربایجان شرقی)، قائنات (خراسان جنوبی)، سبزوار( خراسان رضوی ) و شادگان (خوزستان ) هفت طرح فولاد استانی محسوب می شوند .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی