رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

تجهیزات برودتی و تهویه مطبوع
رئیس اتحادیه صنایع برودتی و تهویه مطبوع:

پیشرفت ایران در تولیدات تجهیزات برودتی و تهویه مطبوع

رئیس اتحادیه صنایع برودتی و تهویه مطبوع در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : تولید تجهیزات و محصولات برودتی و تهویه مطبوع از ۴۰ سال پیش در ایران آغاز شده است وی همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر کشور در تولید محصولات برودتی و تهویه مطبوع به مرز توان خودکفایی و صادرات رسیده است ، […]

رئیس اتحادیه صنایع برودتی و تهویه مطبوع در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : تولید تجهیزات و محصولات برودتی و تهویه مطبوع از ۴۰ سال پیش در ایران آغاز شده است وی همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر کشور در تولید محصولات برودتی و تهویه مطبوع به مرز توان خودکفایی و صادرات رسیده است ، اظهار داشت : متاسفانه در این سالها به قدری فشار به تولیدکنندگان زیاد بوده که اکثر وارد کنندگان محصولات برودتی و تهویه مطبوع امروز تولید کنندگان سابق این مرز و بوم هستند چون سود هم اکنون در واردات است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی جمالی رئیس اتحادیه صنایع برودتی و تهویه مطبوع گفت: خدمات پس از فروش از مشکلات جدی تولید کنندگان داخلی است و اکثر تولید کنندگان از این کار به شدت وحشت دارند وی افزود : توسعه مراکز خدمات پس از فروش کالاهای ایرانی هم به نفع مصرف کنندگان و هم به نفع تولید کنندگان است جمالی اظهار داشت : در حال حاضر ۶۰ درصد مصارف کالاهای برودتی و تهیه مطبوع کشور بصورت داخلی و بقیه از محل واردات تامین می شود.وی با گلایه از اینکه تولیدکنند گان داخلی از طرف دولت حمایت نمی شوند ، گفت : متاسفانه به دلیل واردات بی رویه اجناس بی کیفیت به کشور اکثر کارخانه های تولیدی کالاهای برودتی و تهویه مطبوع ایران در معرض تعطیلی قرار دارند.

رئیس اتحادیه صنایع برودتی و تهویه مطبوع با ناکید بر اینکه به جهت واردات هرنوع کالایی باید از اتحادیه ها نظرخواهی شود، افزود: اتحادیه ها بدون هیچ گونه هزینه ای بازوی کمکی دولت هستند.

وی در ادامه از وجود ۱۳۰ اتحادیه در ایران خبرداد و اظهارداشت: اتحادیه ها نقش مهمی در جلوگیری از واردات کالای تقلبی و بنجل به کشور دارند مشروط به اینکه نظر آنان همواره ملحوظ نظر قرار گیرد.

رضا محمدی تبار کارشناس محصولات گرمایشی نیز گفت: خوشبختانه ایران در بحث صنایع تهویه مطبوع از ظرفیت و توان تولید بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به این جمله که پیشرفت صنعت تهویه مطبوع در کشور روز به روز بر مدار رونق و بالندگی است، افزود: تولید در کشور باید مبتنی بر فناوری و تکنولوژی روز دنیا باشد تا حرفی برای گفتن در بازارهای داخلی و جهانی داشته باشد.

محمدی تبار با تاکید بر اینکه کالاهای ایرانی نباید از تکنولوژی روز دنیا عقب باشند، اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون برخی از محصولات داخلی تا حدودی از فناوری های روز دنیا عقب هستند.

وی ادامه داد: خطوط تولیدی کارخانجات داخلی باید به فناوری روز دنیا مجهز باشد تا بتوانند با تولیدات خارجی رقابت کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی