رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

قیمت مس
بررسی قیمت‌ جهانی محصولات معدنی؛

قیمت مس سقوط کرد

بررسی قیمت‌های جهانی محصولات معدنی نشان می‌دهد که افت قیمت مس در هفته جاری نیز ادامه داشت و به ۴۱۹۲ دلار رسید. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، در حالی که مس در یک ماه گذشته توانست در بیشترین حد خود قیمت ۴۳۸۴ دلار را ثبت کند مجددا در […]

بررسی قیمت‌های جهانی محصولات معدنی نشان می‌دهد که افت قیمت مس در هفته جاری نیز ادامه داشت و به ۴۱۹۲ دلار رسید.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، در حالی که مس در یک ماه گذشته توانست در بیشترین حد خود قیمت ۴۳۸۴ دلار را ثبت کند مجددا در شیب نزولی قرار گرفت و با سقوط ۹۲ دلاری در هفته گذشته از ۴۲۳۲ دلار به ۴۱۹۲ رسید.این در حالی است که براساس پیش‌بینی‌های تولید مس در داخل، تا پایان سال تولید این فلز باید به ۲۰۰ هزار تن برسد که با افزایش قیمت‌ این فلز از ابتدای امسال درآمدزایی مناسبی نیز برای آن پیش‌بینی می‌شد لذا کارشناسان امیدوارند روند نزولی پیش آمده در هفته‌های پیش‌رو بهبود یابد تا قیمت مس به میزان مطلوب بازگردد.

قیمت مس

قیمت فلز روی نیز در ماه‌های گذشته با شیب صعودی همراه بوده و در هفته گذشته با نوسانات جزئی مواجه بود و امروز به قیمت ۲۰۷۸ دلار رسیده است.

قیمت مس

همچنین براساس نمودار جهانی قیمت‌ها، فلز نقره بعد از افت ۱۵ درصدی که در ماه قبل تجربه کرده بود در هفته گذشته با رشد خفیف ۴۰ سنتی در هر اونس همراه بود و به قیمت ۱۷.۸۴ دلار رسید.

قیمت مس

پلاتین هم دیگر فلز گران‌بها گرچه در دو ماه گذشته دچار شیب کاهشی قیمت‌ها بود و قیمت آن از هر اونس ۱۱۰۰ دلار با حدود ۱۷۰ دلار کاهش روبرو بود که البته این روند تا میانه‌های هفت روز گذشته ادامه داشت که بعد از آن با رشد ۲۹ دلاری، به قیمت ۹۶۲ دلار در هر اونس رسید.

قیمت مس

مس

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی