رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

احتمال حذف یا کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا
رییس سازمان توسعه تجارت ایران:

احتمال حذف یا کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا

مجتبی خسروتاج، رییس سازمان توسعه تجارت ایران از انجام رایزنی به منظور کاهش یا حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا خبر داد. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، مجتبی خسروتاج، قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که در تلاشیم تا بتوانیم مالیات بر ارزش […]

مجتبی خسروتاج، رییس سازمان توسعه تجارت ایران از انجام رایزنی به منظور کاهش یا حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا خبر داد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، مجتبی خسروتاج، قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که در تلاشیم تا بتوانیم مالیات بر ارزش افزوده طلا را کاهش دهیم یا به طور کلی حذف کنیم، اظهار کرد: رایزنی‌هایی در این زمینه با مجلس شورای اسلامی و مراجع مربوطه انجام شده است و امیدواریم بتوانیم در جهت کاهش یا حذف مالیات بر ارزش افزوده طلا اقدام کنیم.
وی ادامه داد: کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که در معاملات طلا مالیات بر ارزش افزوده لحاظ کند، چرا که طلا همانند وجه نقد است و ما باید از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کنیم.
رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به این‌که در گذشته ایران یکی از بزرگ‌ترین کشورهای سودکننده از معاملات طلا بود، تاکید کرد: باید در مساله‌ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده طلا در ایران تجدیدنظر شود و قطعا این اقدام کمک‌های شایانی را به اقتصاد کشور خواهد داشت.
خسروتاج همچنین یکی از دلایل انجام قاچاق طلا را از لحاظ مالیات ۹ درصد بر ارزش افزوده این کالا دانست و عنوان کرد: یکی از دلایل این‌که طلا در ایران قاچاق می‌شود لحاظ مالیات بالای بر ارزش افزوده است و ما باید بتوانیم در این مساله تجدیدنظر کنیم.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی