رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
  • السبت ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Saturday 4 July

دولت به وزارت صنعت اجازه پیش امضای تجارت ترجیحی با هند داد

با تصویب هیئت وزیران، وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز شد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و هند اقدام کند. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، با تصویب هیئت وزیران، وزارت صنعت، معدن وتجارت […]

با تصویب هیئت وزیران، وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز شد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و هند اقدام کند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، با تصویب هیئت وزیران، وزارت صنعت، معدن وتجارت مجاز شد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و هند اقدام کند.

متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

وزارت صنعت، معدن مجاز است با هماهنگی معاونت حقوقی رییس‌جمهور (امور توافقهای بین المللی) و وزارت امورخارجه نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه تجارت ترجیحی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری هند در چارچوب متن نمونه موضوع نامه های شماره ۷۹۵۴۲ مورخ ۱/۱۲/۱۳۸۴ و شماره ۸۹۲۵۶ مورخ ۲۸/۱۲/۱۳۸۴ معاونت حقوقی رییس جمهور، ظرف سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری نماید.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امورخارجه ابلاغ کرد.

بنابراین گزارش، جمیلی رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و هند در خصوص مبلغ دقیق بدهی هندوستان به ایران بابت فروش نفت از گذشته گفت: مبلغ دقیق این موضوع را نمی‌شود اعلام کرد زیرا این مبلغ هیچ‌وقت اعلام نشده  اما بر اساس اطلاعات ما بیشتر از ۶۰ درصد آن پرداخت شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی