رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

افزایش 19 درصدی تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر

آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان داد که تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر (شهریور ۹۵) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸٫۸ درصد افزایش یافته و در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۲٫۲۱۰ میلیون تن رسیده است. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی،    انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، تولید فولاد ایران […]

آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان داد که تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر (شهریور ۹۵) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸٫۸ درصد افزایش یافته و در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۲٫۲۱۰ میلیون تن رسیده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی،    انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ (شهریور ۹۵) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ با از افزایش ۱۸٫۸ درصدی روبرو شده و به ۱٫۵۸۸ میلیون تن رسیده است. این رقم برای ماه سپتامبر سال گذشته میلادی ۱٫۳۳۷ میلیون تن بوده است.

بر اساس برآوردهای این سازمان جهانی، ایران به طور متوسط در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۳٫۲۱۰ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ از افزایش ۸ درصدی مواجه شده است.

تولید فولاد ایران در ۹ ماه نخست سال گذشته ۱۲٫۲۳۱ میلیون و به طور کلی در سال گذشته میلادی ۱۶٫۱۱۰ میلیون تن برآورد شده است. تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال پیش از آن ۱٫۴ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، ایران در میان ۶۶ کشور تولیدکننده فولاد که ۹۹ درصد فولاد جهان را تولید می کنند، در ماه سپتامبر با یک پله نزول در جایگاه چهاردهم قرار گرفته است.

بر اساس آمارهای انجمن جهانی فولاد، چین با تولید ۶۸٫۱۷۰ میلیون تن، ژاپن با تولید ۸٫۴۴۲ میلیون تن و هند با تولید ۷٫۸۸۰ میلیون تن فولاد در جایگاه های اول تا سوم قرار دارند.

جایگاه های چهارم تا چهاردهم نیز در اختیار آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه، برزیل، ایتالیا، اوکراین، تایوان و مکزیک قرار دارد.

تولید فولاد جهان در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش یافته است و به ۱۳۲٫۹۰۹ میلیون تن رسیده است اما تولید فولاد جهان در ۹ ماه نخست امسال ۰٫۵ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی