رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

جزئیات بهبود شاخص کسب و کار ایران

آمارهای رسمی حکایت از آن دارد که جایگاه ایران در شاخص کسب و کار ، در سه سال گذشته ۳۴ پله ارتقا یافته و از رتبه ۱۵۲ در سال ۲۰۱۳ به ۱۱۸ در ۲۰۱۶ رسیده است. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از  مهر، شاخص سهولت کسب و کار در ایران همواره از جمله […]

آمارهای رسمی حکایت از آن دارد که جایگاه ایران در شاخص کسب و کار ، در سه سال گذشته ۳۴ پله ارتقا یافته و از رتبه ۱۵۲ در سال ۲۰۱۳ به ۱۱۸ در ۲۰۱۶ رسیده است.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از  مهر، شاخص سهولت کسب و کار در ایران همواره از جمله مواردی بوده که مورد استناد سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار می‌گرفته و هر گونه تغییر در آن، سیگنال‌هایی را به اقتصاد داخلی و متقاضیان خارجی می‌داده که در واقع، با چراغ سبز دستگاههای دولتی و صادرکنندگان مجوزهای کاری، وارد جاده اقتصاد ایران شوند یا به دلیل مساعد نبودن فضای کسب و کار، پشت چراغ قرمز موانع بایستند.

در این میان آمارهای منتشر شده از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی، حکایت از آن دارد که شاخص سهولت کسب و کار ایران توانسته ظرف سه سال گذشته، ۳۴ پله بهبود را حاصل کند، به نحوی که رتبه ایران از ۱۵۲ در سال ۲۰۱۳ به ۱۱۸ در سال ۲۰۱۶ رسیده است. بر این اساس ۱۴ پله ارتقا در رتبه «کاهش هزینه شروع کسب و کار»، ۱۰۲ پله ارتقا در رتبه «کاهش زمان در اخذ مجوزهای ساخت»، ۷۸ پله ارتقا در «کاهش زمان دسترسی به برق» و ۷۷ پله ارتقا در رتبه «کاهش زمان در ثبت مالکیت» به چشم می‌خورد.

جزئیات بهبود شاخص کسب و کار ایران

بر این اساس، هزینه در شروع کسب و کار با ۲۰.۶ درصد کاهش، زمان در اخذ مجوزهای ساخت ۶۹.۷ درصد کاهش، زمان در دسترسی به برق ۴۰ درصد کاهش و زمان در ثبت مالکیت نیز ۶۶.۷ درصد کاهش داشته است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی