رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۳ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 29 January

میزان رشد تولید فولاد خام ایران
انجمن جهانی فولاد؛

میزان رشد تولید فولاد خام ایران

انجمن جهانی فولاد، میزان رشد تولید فولاد خام ایران را در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی، ۱۸٫۸ درصد و میزان رشد تولید ۹ ماهه را ۸درصد اعلام کرد. بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه سپتامبر میلادی، یک میلیون و ۵۸۸ هزار تن فولاد خام تولید کرد اما این رقم در مدت مشابه سال […]

انجمن جهانی فولاد، میزان رشد تولید فولاد خام ایران را در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی، ۱۸٫۸ درصد و میزان رشد تولید ۹ ماهه را ۸درصد اعلام کرد.

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه سپتامبر میلادی، یک میلیون و ۵۸۸ هزار تن فولاد خام تولید کرد اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، یک میلیون و ۳۳۷ هزار تن بود.  طبق این گزارش، میزان تولید فولاد خام ایران در ۹ ماهه میلادی، ۱۳ میلیون و ۲۱۰ هزار تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۱۲ میلیون و ۲۳۱ هزار تن)، ۸ درصد رشد نشان می دهد.
میزان تولید فولاد خام ۶۶ کشور جهان در ۹ ماهه میلادی، با ۰٫۵ درصد کاهش به یک میلیارد و ۱۹۷ میلیون و ۲۳۰ هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی یک میلیارد و ۲۰۳ میلیون و ۵۷۳ هزار تن بود.
در مدت یاد شده، چین با ۶۰۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تن به عنوان بزرگ ترین تولید کننده، بیش از ۵۰ درصد تولید فولاد خام جهانی را به خود اختصاص داده است. کشورهای بزرگ تولید کننده دیگر فولاد به ترتیب ژاپن (۷۸ میلیون و ۷۹۹ هزار تن)، هند (۶۷ میلیون و ۱۲۸ هزار تن)، آمریکا (۶۰ میلیون و ۵۰۴ هزار تن)، کره جنوبی (۵۱ میلیون و ۸۶۷ هزار تن)، آلمان (۳۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تن) و برزیل (۲۵ میلیون و ۲۶۴ هزار تن)، بوده اند.
تولید کنندگان فولاد جهانی در ماه سپتامبر۲۰۱۶ میلادی، ۱۳۲ میلیون و ۹۰۹ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته میلادی (۱۳۰ میلیون و ۲۷۲ هزار تن)، ۲ درصد رشد نشان می دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی