رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

مصاحبه اختصاصی با مدیر فروش شرکت ماشین سازی اراک
در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه تاسیسات ساختمان و سیستم های سرمایشی و گرمایشی؛

مصاحبه اختصاصی با مدیر فروش شرکت ماشین سازی اراک

نمایشگاه‌‌ فرصت خوبی را برای صاحبان صنایع فراهم می‌ کند تا توانمندی‌ها، محصولات و دستاوردهایشان را در سطح وسیعی عرضه کنند و پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از تاریخ ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز بکار کرده است و فعالان و صاحب‌نظران حوزه تأسیسات در […]

نمایشگاه‌‌ فرصت خوبی را برای صاحبان صنایع فراهم می‌ کند تا توانمندی‌ها، محصولات و دستاوردهایشان را در سطح وسیعی عرضه کنند و پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از تاریخ ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز بکار کرده است و فعالان و صاحب‌نظران حوزه تأسیسات در محیطی تجاری و تخصصی گرد هم آورده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات (ویکی پی جی)، با توجه به تحولات اخیر و تأثیر آن بر آینده اقتصــاد و تولیـــدات  کشور، مصاحبه ای با مدیر فروش شرکت ماشین سازی اراک انجام داده ایم  و مسایل و مشکلات  صنعتگران و صاحب نظران صنعت تاسیسات آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم .

 

در ابتدا ضمن معرفی شرکت، پیشینه ای از فعالیت های شرکت بیان کنید؟

این شرکت با داشتن نیم قرن سابقه و تجربه، قابلیت ها و توانائی های علمی، فنی و تخصصی، بهره مندی از حدود ۱۷۰۰ نیروی متخصص ، تجهیزات و امکانات پیشرفته و مدرن در قالب ۶ گروه تولیدی مختلف قادر به تولید انواع محصولات و انجام پروژه های بزرگ ملی است. سرمایه گذاری اصلی این شرکت توسط افراد و شرکت های انگلیسی پیش از انقلاب صورت گرفت که در حال حاضر وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان است.

شاخص ترین پروژه های شرکت شما کدامند؟

همانظور که پیش تر اشاره داشتم این شرکت در زمینه های تولیدی مختلف فعالیت دارد که یکی از این دسته ها تاسیسات گرمایشی را شامل می گردد. در واقع زمینه اصلی فعالیت شرکت ماشین سازی بر روی ساخت ماشین آلات صنعتی و صنایع نفت و گاز متمرکز است که در کنار آن در بخش ساخت و اجرای پروژه های بزرگ تاسیساتی نیز فعالیت داریم. در این بخش نیز حوزه فعالیت ما بر بویلرهای فایرتیوب ۱۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ پوند و  به ویژه بویلرهای بخار با ظرفیت  ۱ الی ۵۵ تن معطوف می گردد.

وضیعت صادرات محصولات شما چگونه است و به طور کلی بازار اصلی شرکت شما کجاست و رقابت بین محصولات شما با نمونه خارجی هست یا نه؟

بازار اصلی محصولات و خدمات شرکت ماشین سازی بر پروژه های بزرگ این حوزه متمرکز است و اساسا به دنبال فروش تک محصولات نیستیم. در این زمینه سابقه اجرای پروژه های بزرگ نیروگاهی و تاسیساتی را داریم. در زمینه صادرات نیز بیشتر بر روی صنایع بزرگ کشورهای آسیای میانه فعالیت داریم. در سالهای اخیر به خاطر مشکلات فراوان در این صنعت با چالش های زیادی برای صادرات محصولات مواجه بوده ایم. مشکلات نقدینگی و بانکی همواره از معضلات ما در این صنعت بوده است.

رمز موفقیت و ماندگاری نام شرکت شما در صنایع ایران چیست؟

توانایی های فنی شرکت ماشین سازی و قابلیت های این شرکت در اجرای پروژه های بزرگ صنعتی باعث گردیده است تا شرکت ماشین سازی به عنوان یکی از نامدارترین شرکت های ایرانی در حوزه های مختلف صنعتی معرفی گردد.

انتظارات و چالش های شما در این صنعت چیست؟

به غیر از مشکلات نقدینگی و همچنین مشکلات موجود در سیستم پولی کشور که پیش تر بدان اشاره داشتم، عدم ارائه محصولات و خدمات با کیفیت از جانب شرکت های همکار(تامین کنندگان تجهیزات) در پروژه های در دست فعالیت ما باعث شده است تا فشار بسیار زیادی در اجرای این پروژه ها به شرکت ماشین سازی وارد آید.

مشکلات خاص شرکت شما در این صنعت چیست؟

کیفیت پایین تامین کنندگان تجهیزات، مشکلات پرداختی و ارزی در صادرات و همچنین تامین مواد اولیه با کیفیت برای تولیدات شرکت ماشین سازی

به نظر شما آینده صنعت تاسیسات به چه صورت خواهد بود؟

به نظرم مطابق سالهای اخیر در سالهای پیش روی تغییرات زیادی در این صنعت نخواهیم داشت. در حال حاضر شرکت ماشین سازی سعی دارد تا با استفاده از تجهیزات جانبی در سیستم های گرمایشی به حداکثر راندمان ممکن دست یابد. برای مثال در حال حاضر با نصب اکونومایزر و توربولاتور توانسته ایم بهبود چشمگیری در راندمان بویلرهای بخار خود ایجاد نماییم.

نظر شما در مورد سیستم های چگالشی که در این نمایشگاه توسط برخی شرکت ها معرفی شده چیست؟

بله بنده هم  در این مورد شنیده ام. حدود دو سال است برخی شرکت ها به ویژه شرکت پاکمن بر روی این کار می کنند. اما آنچه این شرکت به عنوان بویلر چگالشی مطرح می کند آن چیزی نیست که در دنیا به صورت استاندارد استفاده می شود. در واقع این شرکت بویلرهای کوئل دار را به عنوان سیستم چگالشی معرفی نموده است. البته سیستم های چگالشی در یک دهه اخیر در ایران مورد استفاده قرار گرفته است که همگی یا به طور کلی وارد شده بودند و یا به صورت بسیار جزئی سر هم بندی شده است. اما در ایران هنوز شرکتی وجود ندارد که این سیستم را تولید کرده باشد. البته شرکت پاکمن با وجود واحد R&D (تحقیق و توسعه) و همچنین هزینه ای که در این زمینه انجام داده پیشرفت قابل توجه ای داشته است اما باز هم تاکید میکنم که سیستم معرفی شده توسط آنها همان سیستم مورد استفاده در سیستم های چگالشی اصلی در کشورهای اروپایی نیست. ولی پرواضح است که در سالهای آتی تمامی شرکت ها به سمت تولید این سیسستم ها سوق پیدا خواهند کرد.

استقبال از نمایشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

فعلا که در ابتدای نمایشگاه هستیم استقبال بدی صورت نگرفته و امیدواریم در انتها استقبال خوبی داشته باشیم.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی