رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

پنجاهمین نشست سالانه انجمن جهانی فولاد
در پنجاهمین نشست سالانه انجمن جهانی فولاد:

اخبار امیدآفرین صنعت فولاد

بحران بازار جهانی فولاد در حال سپری شدن است و پیش بینی می شود امسال و سال آینده تقاضای جهانی فولاد افزایش یابد و همچنین الیستر رمزی مدیر تحقیق در متال بولتن ریسرچ در این اجلاس گفت: پیش بینی می شود که قیمت فولاد در سال ۲۰۱۷ بهتر می شود. به گزارش گروه صنعت، معدن […]

بحران بازار جهانی فولاد در حال سپری شدن است و پیش بینی می شود امسال و سال آینده تقاضای جهانی فولاد افزایش یابد و همچنین الیستر رمزی مدیر تحقیق در متال بولتن ریسرچ در این اجلاس گفت: پیش بینی می شود که قیمت فولاد در سال ۲۰۱۷ بهتر می شود.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن، پنجاهمین نشست سالانه انجمن جهانی فولاد (WSA) با حضور روسای غول‌های فولادی جهان طی دو روز در دبی برگزار شد.

به نقل از بلومبرگ، مهدی کرباسیان، مدیرعامل ایمیدرو، بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه و عبدالمجید شریفی، مدیرعامل شرکت ملی فولاد از ایران در نشست مهم انجمن جهانی فولاد در دبی حاضر شدند.

در این نشست اخبار بسیار مثبت و امیدوارکننده‌ای در خصوص صنعت فولاد اعلام شد که به شرح زیر است:

– بحران بازار جهانی فولاد در حال سپری شدن است و پیش‌بینی می‌شود امسال و سال آینده تقاضای جهانی فولاد افزایش یابد.

– برآورد می‌شود تقاضای جهانی فولاد در ۲۰۱۷ با رشد ۰٫۵ درصدی به یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون تن برسد.

– امسال نیز تقاضای جهانی فولاد با رشد ۰٫۲ درصدی به یک میلیارد و ۵۰۱ میلیون تن خواهد رسید.

– همچنین الیستر رمزی مدیر تحقیق در متال بولتن ریسرچ در این اجلاس گفت: پیش‌بینی می شود که قیمت فولاد در سال ۲۰۱۷ بهتر شود.

مدیر عامل فولاد مبارکه: افزایش ۲۵ درصدی تولید فولاد مبارکه در سال آینده

شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید خود را در سال آینده و بعد از رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران بیش از ۲۵ درصد افزایش خواهد داد تا بتواند پاسخگوی نیاز روزافزون بازار داخلی باشد.

بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه در مصاحبه‌ای در حاشیه نشست انجمن جهانی فولاد در دبی با اعلام این خبر گفت: تولید فولاد مبارکه سال آینده به میزان ۲ میلیون تن افزایش خواهد یافت. تولید این شرکت سال قبل حدود ۷٫۵ میلیون تن بود.

وی افزود: البته صادرات فولاد مبارکه سال آینده بدون تغییر در حدود ۱٫۵ میلیون تن باقی خواهد ماند و بیشتر تولید شرکت صرف پاسخگویی به نیاز داخلی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همه چیز در ایران در حال توسعه و رشد است. به طوریکه روز به روز شاهد بالا رفتن تقاضا هستیم.

سبحانی توضیح داد: رشد اقتصادی سریعتر به معنای نیاز به فولاد بیشتر در صنایع مختلف مانند خودروسازی، لوازم خانگی و ساختمان است. سرانه مصرف فولاد در ایران می‌تواند طی چند سال آینده از ۲۳۵ کیلوگرم فعلی به بیش از ۳۰۰ کیلوگرم برسد.

مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار کرد: تقاضای فولاد ایران امسال به حدود ۱۹ میلیون تن خواهد رسید و دولت در تلاش است تا ظرفیت تولید فولاد ایران را تا سال ۲۰۲۵ به ۵۵ میلیون تن افزایش دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی