رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

ایران 68 معدن را برای سرمایه‌گذاری خارجی معرفی کرد

با توجه به غنای معدنی ایران و همچنین تصمیم دولت برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی ، سرمایه‌گذاری در حوزه معدن ایران تسهیل می‌شود ایران در این راستا ۶۸ معدن را برای سرمایه‌گذاران خارجی معرفی کرد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از فارس، با توجه به اینکه ایران از نظر غنای خاک و […]

با توجه به غنای معدنی ایران و همچنین تصمیم دولت برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی ، سرمایه‌گذاری در حوزه معدن ایران تسهیل می‌شود ایران در این راستا ۶۸ معدن را برای سرمایه‌گذاران خارجی معرفی کرد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از فارس، با توجه به اینکه ایران از نظر غنای خاک و وجود عناصر معدنی از غنای قابل توجهی برخوردار است و از سوی دیگر دولت ایران نیز به دنبال جذب سرمایه در این حوزه است به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری در این بخش اقتصاد ایران رو به تسهیل است.

هم اکنون ۶۸ ماده معدنی در ایران قابل استخراج است و به شر کت‌های خارجی توصیه شده است که هم اکنون به ایران به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری نگاه کنند. این شرکت‌ها هم اکنون به دنبال ورود به ایران برای استخراج مواد معدنی نظیر بلومیت، بوکسیت و برخی مواد معدنی کمیاب هستند.

کارشناسان حاضر در کنفرانس جهانی تامین مالی فعالیت‌های معدنی در لندن که در روز ۱۳ اکتبر برگزار شد معتقدند دولت ایران نیز تمایل دارد تا با دعوت از شرکت‌های خارجی و ترغیب آنها برای همکاری با شرکت‌های ایرانی در زمینه اکتشاف و استخراج این بخش از اقتصاد خود را گسترش دهند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی