رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

فقط ۱۹۷ واحد تولید تهران تسهیلات جدید دولت را دریافت کردند

رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران با بیان اینکه از مجموع درخواست ها هزار و ۴۱۷ پرونده در کارگروه رفع موانع تولید استان بررسی و ۲۲۱ پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند، گفت: ۱۹۷ واحد تولید در استان تهران این تسهیلات را دریافت کرده‌اند. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی […]

رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران با بیان اینکه از مجموع درخواست ها هزار و ۴۱۷ پرونده در کارگروه رفع موانع تولید استان بررسی و ۲۲۱ پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند، گفت: ۱۹۷ واحد تولید در استان تهران این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی‌پی‌جی به نقل از تسنیم، محمدرضا مرتضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۲ هزار و ۸۶۴ واحد تولیدی استان تهران برای دریافت تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی ثبت نام کرده‌اند، اظهارداشت:  از مجموع این درخواست ها هزار و ۴۱۷ پرونده در کارگروه رفع موانع تولید استان بررسی و ۲۲۱ پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۹۷ واحد تولید در استان تهران این تسهیلات را دریافت کرده‌اند، افزود: پرداخت وام به واحدهای تولیدی فقط آنها را نگه داشته و کار خاصی برای رفع مشکلات اساسی آنها نمی‌کند. امروز همچنان رکود در بازار وجود داشته و همین امر امکان فعالیت را از واحدهای تولیدی گرفته است.

رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران اضافه کرد: راه حل امروز رفع مشکلات بخش تولید پرداخت تسهیلات نیست بلکه باید این رکود سنگین برطرف شود. امروز مناسبات بانکی کشور ضد رکود نیست و پول محور شده است همین امر باعث می‌شود تا واحدهای تولید در تأمین نقدینگی با مشکل روبه رو شوند.

مرتضوی با اشاره به اینکه بانک‌ها عادت کرده‌اند مردم را بدهکار خود کنند، تصریح کرد: بودجه های عمرانی به عنوان موتور محرک اقتصاد در چندسال اخیر با مشکل مواجهه و دولت به جای اختصاص تسهیلات بیشتر به این بخش به تکمیل پروژه های نیمه تمام می پردازد.

وی بر لزوم انضباط مالی و حمایت سیستم بانکی از واحدهای تولیدی تأکید کرد و گفت: باید یک تحول جدی در سیستم مالی کشور اتفاق بیفتد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی