رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۶ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 16 June

تغییر چهره چابهار با صنعت فولاد

صحبت از چابهاری است که اکنون بیش از ۸۰ سرمایه گذار به آن جا آمده اند تا درجلسه نحوه واگذاری سهام صنعتی که قرار است چهره چابهار را تغییر دهد شرکت کنند. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی‌پی‌جی به نقل از صنعت نیوز، عبدالرحیم کردی با بیان اینکه درسه سال گذشته پروژه های […]

صحبت از چابهاری است که اکنون بیش از ۸۰ سرمایه گذار به آن جا آمده اند تا درجلسه نحوه واگذاری سهام صنعتی که قرار است چهره چابهار را تغییر دهد شرکت کنند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت  ویکی‌پی‌جی به نقل از صنعت نیوز، عبدالرحیم کردی با بیان اینکه درسه سال گذشته پروژه های خوبی درچابهار اجرا شده گفت: دراین مدت بیش از یکصد هیت تجاری به چابهار آمدند واین درحالی است که مسئولان نگاه ویژه ای به چابهار دارند.

وی افزود: چابهار بهینه ترین نقطه اتصال سه قاره آسیا ،اروپاو آفریقاست و از طرف شرکت های سرمایه گذاری مورد توجه بسیاری از صاحبان سرمایه است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار را قطب سوم پتروشیمی کشور در آینده دانست واظهار داشت:در راستای این امر،مجوز های محیط زیستی شرکت نگین مکران اخذ شده وفاز اول با ظرفیت۲۰ سالانه میلیون تن درحال احداث است.

وی درباره توسعه فولادچابهار نیز گفت:بر پایه هدف گذاری تولید ۱۰میلیون تن فولاد سالانه در چابهار،چهار شرکت فولاد سازی درحال ساخت است که یکی از آن ها شرکت فولاد مکران است.

کردی تصریح کرد: مجموعه های فولاد وپتروشیمی چیزی بالغ بر ۲۰هزار فرصت شغلی ایجاد می کندواین درحالی است که به صورت غیرمستقیم نیز ۵۰۰هزارنفر با بهربرداری از این طرح ها مشغول به کار می شوند.

مدیرعامل منطقه آزاد با اشاره به بخشی از سهام شرکت فولاد مکران دولتی است، گفت: هدف ما کاهش سهم دولت و واگذاری آن در وهله اول به سرمایه گذاران بومی وسپس دیگران است.

درادامه معاون تولیدوصادرات دبیرخانه مناطق آزاد با اشاره به مزیت ساحلی بودن چابهار افزود:صنایع فولاد به سبب اینکه آب بسیار زیادی مصرف می کنند باید در جایی مناسب واقع باشند.

مهدی بازارگان افزود:درحال حاضر اکثرفولاد سازی های کشور در مرکز واقع شده ومشکل تامین آب برای آن ها تبدیل به یک معضل بزرگ شده است واین مورد یکی از مزیت های خوب چابهار به شمار می رود.

وی دروازه صنعتی شدن هرکشور را فولاد خواندوخاطرنشان کرد:شرکت های فولاد چهره چابهار راتغییر می دهند واین بندر را درکانون رفت وآمد های متعدد قرار خواهند داد.

گفتنی است عملیات کلنگ زنی شرکت فولاد مکران درسال ۹۴وتوسط نعمت زاده وزیر صنعت،معدن وتجارت انجام شده است.این شرکت درپیکره هشتم منطقه آزاد واقع است وبه گفته مدیران آن، زمان احداث طرح ۳۰ماه برآورد شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی