رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

احداث ٧ هزار واحد صنعتی در کشور
طی سه سال گذشته رخ داد؛

احداث ٧ هزار واحد صنعتی در کشور

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران از بهره برداری ۷ هزار و ۸۳ واحد صنعتی در دولت یازدهم خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران از بهره برداری ۷ هزار و ۸۳ واحد صنعتی در دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی، به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مدیرعامل این سازمان از بازگشت بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید خبر داد و گفت: درطول سه سال فعالیت دولت یازدهم در شهرک‌های صنعتی کشور بیش از ۷ هزار و ۸۳ واحد صنعتی احداث شده است.

علی یزدانی با بیان اینکه اداره کشور در سال گذشته با یک چهارم درآمدهای نفتی گذشته بسیار دشوار بود، اظهار داشت:‌ با وجود اینکه هشت ماه از برجام می‌گذرد اما تطبیق دادن وضعیت کشور با شرایط جهانی زمان‌بر است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه مسئولان عالی رتبه کشورو تحلیل گران معتقدند که در سال جاری با همگرایی، همدلی و تلاشی که رخ داده، رشد اقتصادی کشور به بیش از ۵ درصد خواهد رسید، افزود: این در حالی است که وقتی دولت یازدهم سکان هدایت کشور را تحویل گرفت نرخ رشد اقتصادی کشور بیش از منفی ۶ درصد بود.

یزدانی با بیان اینکه برای افزایش هر یک درصد نرخ از نظر میزان سرمایه گذاری و فراهم شدن ابزار لازم برای حرکت، تلاش وافر و برنامه ریزی بسیاری نیاز است، تصریح کرد: با وجود همه محدویت‌های سرمایه گذاری، در دولت یازدهم تنها در داخل شهرک‌های صنعتی بیش از ۷ هزار و ۸۳ واحد صنعتی به بهره برداری رسید و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری با وجود محدویت منابع بانکی تا دو روز قبل در قالب طرح رونق بیش از ۵ هزارو ۳۰۰ بنگاه تولیدی در بانک‌ها قرارداد دریافت تسهیلات منعقد کردند، ادامه داد: امسال به دلیل اهمیت فرمایش‌های مقام معظم رهبری، تأکیدات ریاست جمهوری و باتوجه به مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی، بانک‌ها و بسیاری از دستگاه‌های دیگر بر خلاف رویه گذشته وارد میدان شدند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه بانک بدون توجه به چک برگشتی، معوقات بانکی و ده‌ها موارد دیگر به صنعتگران تسهیلات پرداخت می‌کند که زمان می‌برد، اضافه کرد: استان همدان از جمله استان‌های خوب در حوزه اجرای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.

یزدانی با اشاره به اینکه عزم جدی برای ایجاد رونق در کشور است، خاطرنشان کرد: در این دولت دسترسی آزاد عموم جامعه به اطلاعات تصویب و ابلاغ شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی