رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

نواحی صنعتی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

بازگشت ۲ هزارو۷۸۲ واحد به چرخه تولید

 ۲هزار و ۷۸۲ واحد تولیدی تعطیل، مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی، در دولت تدبیر و امید به چرخه تولید بازگشتند. به گزارش گروه خبری ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، علی یزدانی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی لیا که همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید صورت گرفت، در گفت وگو […]

 ۲هزار و ۷۸۲ واحد تولیدی تعطیل، مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی، در دولت تدبیر و امید به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش گروه خبری ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، علی یزدانی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی لیا که همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید صورت گرفت، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدهای تولیدی احیا شده در حال حاضر دوباره در خدمت تولید کشور قرار گرفته اند.

وی در ادامه از روان سازی فرایند های مربوط به واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی در قالب حق انتفاع و بهره برداری و بخشودگی جرائم مربوط به قرارداد با سرمایه گذاران به عنوان سیاست های مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در راستای حمایت از تولید و پیشبرد اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: با این اقدام به دنبال تقویت بخش تولید بویژه در بخش صنایع متوسط و کوچک هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: میزان بخشودگی جرائم مربوط به قرارداد با سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی استان ۴ هزار میلیارد ریال می باشد که ۹۰ درصد آن برای حمایت از صنعتگران و در راستای تقویت بخش تولید و پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی بخشوده شده است.

وی یادآور شد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش صنعت امسال در ۵۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی کشور نیز با افزایش قیمت زمین برای واگذاری روبه رو نبودیم.

یزدانی در رابطه با واحدهای صنعتی متقاضی دریافت تسهیلات مربوط به سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز گفت: تاکنون ۱۰ هزار واحد اعم از کشاورزی و صنعتی برای دریافت این نوع تسهیلات در طرح بهین یاب ثبت نام کرده و یا به طور مستقیم به بانک مراجعه کرده اند که نیمی از آنها که مربوط به بخش صنعت هستند، مرتبط با شهرک ها و نواحی صنعتی می باشند.

به گفته این مسئول، در حال حاضر ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در کشور وجود دارد که ۷۷۸ مورد آنها فعال بوده و کار واگذاری زمین به سرمایه گذاران در آنها انجام می شود.

رئیس جمهوری امروز چهارشنبه در سی و یکمین سفر استانی خود به قزوین سفر کرده است.

دولتمردان تدبیر و امید از اولین سفر استانی خود در ۲۴ دی سال ۹۲ تاکنون به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستان های استان تهران (شهریار، ملارد و قدس، اسلامشهر، ری، رباط کریم و بهارستان)، خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی