رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

اعطای وام ۱۲ درصد برای توسعه تجارت الکترونیک

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: دولت برای توسعه تجارت الکترونیک در واحدهای کوچک و متوسط با ارائه تسهیلاتی، ۶ درصد از هزینه دریافت وام این بنگاه‌ها را پرداخت و امکان بهره‌گیری از وام ۱۲ درصدی را برای آنها فراهم می‌کند. به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل […]

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: دولت برای توسعه تجارت الکترونیک در واحدهای کوچک و متوسط با ارائه تسهیلاتی، ۶ درصد از هزینه دریافت وام این بنگاه‌ها را پرداخت و امکان بهره‌گیری از وام ۱۲ درصدی را برای آنها فراهم می‌کند.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از تسنیم، علی یزدانی امروز در جشنواره وب و کسب و کار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری اظهار کرد: اولین جشنواره در حوزه تجارت الکترونیک در ایران برگزار شد. در دنیای امروز شبکه‌های اجتماعی حرف اول را در همه حوزه‌ها می‌زند و به نوعی آرزوی دیرینه انسان برآورده شده است و می‌تواند اطلاعات جهان را در یک لحظه مبادله کند.

وی افزود: برگزاری چنین جشنواره‌ای به ترویج تجارت الکترونیک در بنگاه‌های کوچک و متوسط کمک شایانی خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ادامه داد: ۸۴ هزار بنگاه کوچک و متوسط در کشور وجود دارد که به دلایل مختلفی تا به امروز نتوانسته‌اند به شکل مناسبی در عرصه فضای مجازی و تجارت الکترونیک فعالیت کنند.

یزدانی تصریح کرد: از مزیت‌های ورود به تجارت الکترونیک برای صنایع کوچک و متوسط توسعه ارتباطات با دنیا و فعالیت‌ شرکت‌ها و واحدهای خدماتی است.

وی ادامه داد: در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به دنبال کمک به تربیت نیروها و مدیران متخصص در فضای تجارت الکترونیک هستیم و حتی بخشی از هزینه‌های فعالیت بنگاه‌ها در این بخش را نیز تامین می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ادامه داد: دولت برای توسعه تجارت الکترونیک در بنگاه‌های کوچک کمک‌های بلاعوضی را برای بنگاه‌ها در نظر گرفته است.

 اعطای وام ۱۲ درصد برای توسعه تجارت الکترونیک در صنایع کوچک و متوسط

یزدانی اضافه کرد: بخشی از این کمک‌ها و تسهیلات یاد شده که براساس ردیف‌های بودجه کل کشور و در غالب ردیف‌های فنی اعتباری پیش‌بینی می‌شود تا ۶ درصد هزینه دریافت تسهیلات را متقبل می‌شویم و بدین صورت بنگاه‌ها می‌توانند از تسهیلات با بهره بانکی ۱۲ درصد برخوردار باشند.

وی تصریح کرد: بنگاه‌های کوچک و متوسط باید در نظر داشته باشند که دنیای آینده در قالب تجارت الکترونیک فعالیت می‌کند و در صورتی که واحدها خود را به این امر مجهز نکنند حذف خواهند شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی یادآور شد: فاصله گسترش تجارت الکترونیک در ایران با دنیا زیاد است اما شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های گذشته فعالیت‌های خوبی داشته‌اند و ما نیز برای توسعه آنها واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی با تسهیلات ویژه را دنبال می‌کنیم.

یزدانی در خصوص مزیت‌‌های استفاده از تجارت الکترونیک برای واحدهای کوچک و متوسط گفت: این امر منجر به کاهش هزینه‌ها و ایجاد تعاملات بیشتر در بازارهای جهانی خواهد شد، اما باید در نظر داشت که تمام بنگاه‌های کوچک و متوسط نمی‌توانند به راحتی امنیت شبکه‌ خود را بالا ببرند که در این زمینه نیز برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی