رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


 • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
 • الجمعة ۲۱ رجب ۱۴۴۲
 • 2021 Friday 5 March

آیین نامه اخلاق حرفه ای پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات(ویکی پی‌جی) | ویکی پی جی | پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات

اعضای تحریریه پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات مجموعه ای از اصول اخلاقی حرفه‌ای را با توجه به استانداردهای ‌این حرفه، به عنوان اصول اخلاقی خویش تلقی می‌کنند و رعایت آن را وظیفه همیشگی خود می‌دانند.

این مرامنامه تنها اصول اخلاقی ای را تبیین می‌کند که تیم خبری پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات با رعایت آن، رسالت، استقلال و مسئولیت‌های خود را تضمین می‌کند و علاوه بر آن قانون مطبوعات و سایر قوانین مرتبط با فعالیت‌های رسانه ای همواره مد نظر این پایگاه است.

 1. رعایت اعتدال از مهمترین ارزش های مورد نظر و قطعی پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات است و نداشتن گرایش تند در زمینه سیاسی مشی این پایگاه است.
 2. رعایت انصاف و قضاوت منصفانه در مورد گزارش ها ، رپرتاژ ها، خبرها و تحلیل ها و … از پایه های اصلی اعتقادی مدیران مسئول این پایگاه خبری است.
 3. کار خبری هرگز یک فعالیت بازرگانی نیست و در این راستا بخش خبر و بخش بازرگانی در پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات کاملا مجزا هستند.
 4. تیم خبری ما از پذيرش هرگونه پاداش مادی برای پيش‌برد مقاصد خصوصی مغاير با مصالح عمومی، خودداري مي‌کند.
 5. تیم خبری ما از قبول هرگونه فشار و تهديد براي انتشار مطالب يا تغيير محتويات آن‌ها، خودداری کرده و از خط‌مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه ای خويش تبعيت مي‌کند و این نمود واقعی شعار پاکی قلم این رسانه است.
 6. تیم خبری ما با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای خويشتن تبعيت میکند.
 7. تیم خبری پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات تلاش می کند حسن ارتباط خود را با همه گروه ها و جریانات سیاسی که در کشور به صورت رسمی و قانونی مورد پذیرش هستند را حفظ کند.
 8. احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و دروغ بستن نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف تیم خبری ما محسوب می‌شود.
 9. تیم خبری ما وظیفه دارد ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه‌ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به‌دست می‌آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می‌شود، خودداری کند.
 10. تیم خبری پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات و مدیران آن تاکید می کنند که از رقابت بیزار هستند و تلاش می کنند دیگر مدیران را نیز به مسیر تعامل مثبت و دوستی و صمیمیت هدایت کنند.
 11. تیم خبری ما به لحاظ ماموریت خاصی که برای خودش ترسیم کرده است تلاش می کند عمده کوشش خود را در راستای بالا بردن سطح آگاهی در زمینه صنعت و تاسیسات فراهم آورد.
 12. اعتقاد و پایبندی به اصول اخلاق اسلامی و ارزش های اسلامی در پوشش و رفتار و حرکات و مراودات کارکنان پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات از دیگر موارد ارزشی ما محسوب می شود.
 13. جدی بودن در محیط کار و جلوگیری از هر گونه حاشیه پردازی در میان پرسنل از اصول عملی و باورهای جدی کلیه اعضای پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات است.
 14. خط قرمز پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات خطوط قرمز مورد تاکید در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و خطوط مشخص شده توسط نظام و مساله امنیت ملی است.
Advertisements